Psalm 34 PDF Drukuj Email
Marysia pisze...
wtorek, 06 kwietnia 2021 21:40

Refren: Biedak zawołał i Pan go wysłuchał

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Wysławiajcie razem ze mną Pana,
wspólnie wywyższajmy Jego imię.
Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał
i wyzwolił od wszelkiej trwogi.

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością,
oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto zawołał biedak i Pan go usłyszał,
i uwolnił od wszelkiego ucisku.

Anioł Pański otacza szańcem bogobojnych,
aby ich ocalić.
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę.

Różne są rodzaje modlitw - prośba, przeproszenie, dziękczynienie... - ale żadna inna nie wprowadza nas w życie wieczne tak, jak uwielbienie. Gdy będziemy już razem z Panem, będziemy Go przede wszystkim uwielbiać. Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Zatrzymaj się na tych słowach: po wieczne czasy, zawsze. Czy dociera do ciebie, jaką zapowiedź dotyczącą twojej osoby, niosą? Ile miejsca w twojej modlitwie zajmuje uwielbienie?

Cały ten psalm brzmi jak psalm Jezusa Zmartwychwstałego. To On będzie w niebie błogosławił Boga po wieczne czasy, On szukał pomocy u Pana w Ogrójcu... i został wysłuchany, wyzwolony od wszelkiej trwogi. Nie stało się to przez zabranie kielicha, ale przez coś znacznie wspanialszego - wyrwanie ze śmierci. Pozornie Jezus nie został wysłuchany przez Boga, ale potem Bóg dał Mu o wiele więcej. Warto o tym pamiętać, gdy prosimy o coś, a Pan Bóg zdaje się nas nie wysłuchiwać. Otóż uwaga - nie zawsze od razu wysłuchuje, ale zawsze uważnie słucha.

Zmartwychwstały Jezus uprzedza uczniów do Galilei. Gdy cierpimy, możemy przylgnąć do Jezusa Cierpiącego, bo On już przeżył Ogrójec. Nie ma takiej sytuacji w naszym życiu, w której nie byłoby Go wcześniej, przed nami. Nie ma też takiego doświadczenia modlitwy, w którym już by Go nie było - przed nami. W każdej trudnej chwili, którą przeżywamy, On już był. Dlatego Jego modlitwa, Jego obecność, Jego zrozumienie ogarnia nas nawet wtedy, gdy zdaje nam się, że Go przy nas nie ma. W głębi Jego modlitwy przed męką, jest zachęta do wytrwania.

Miłuję Cię Panie, mocy moja, uwielbiam Ciebie.

M.

***

Następne komentarze można będzie znaleźć na stronie: https://lampa-dla-moich-stop.blogspot.com

 
RocketTheme Joomla Templates