Witamy

na stronach
Katolickiej Wspólnoty
Odnowy w Duchu Świętym
"Płomień Pański"

Zapraszamy

Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, 
jak pieczęć na twoim ramieniu
bo jak śmierć potężna jest miłość,
a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol,
żar jej to żar ognia,
płomień Pański.
[PnP 8,6]

Spotykamy się w kościele
  Świętej Rodziny we Wrocławiu 
w poniedziałki o godz. 18:45.

Najbliższe Spotkanie: 19.04.2021 18:45.

Portal Płomień Pański
III NIEDZIELA WIELKANOCNA B
Słowo na dziś

✠ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.
A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»
Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.
Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.
Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.
I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».

Oto słowo Pańskie.

 
2021-04-23 do 25: rekolekcje charyzmatyczne online "Szkoła Uwielbienia"
Wydarzenia

Informacja od Pallotynów z Lublina:

Z radością informujemy, że już w weekend 23-25.04 odbędą się kolejne z cyklu rekolekcje charyzmatyczne online "SZKOŁA UWIELBIENIA", które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka SAC wraz z Izabelą Kostro.

Uwielbienie to coś więcej niż styl muzyczny czy słowa wypowiadane na modlitwie. To wywyższenie Boga, oddawanie mu czci, jakiej jest godzien. To stawianie Go na pierwszym miejscu niezależnie od okoliczności. Jeżeli chcesz doświadczyć MOCY UWIELBIENIA, nauczyć się jak uwielbiać Boga i stać się człowiekiem, który całą swoją istotą wielbi w Duchu i prawdzie, to zapraszamy Cię na te rekolekcje! Plan rekolekcji obejmuje konferencje oraz charyzmatyczną modlitwę uwielbienia i modlitwę o uzdrowienie wraz z zespołem „Powołani by wielbić”.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się pod linkiem:

https://snepallotyni.pl/rekolekcje-online-szkola-uwielbienia-23-25-04/

Pozdrawiamy i serdecznie zapraszamy :)

Z Panem Bogiem!

Biuro PSNE

 
Daj mi usłyszeć Twój głos
Muzyka

 
SOW 2021 - Tydzień nr 1: Miłość Boża
Seminarium Odnowy Wiary - SOW 2021

12 kwietnia 2021 rozpoczęliśmy Seminarium Odnowy Wiary.

Konferencja oraz retransmisja całego spotkania dostępne są po zalogowaniu - TUTAJ.

 
Seminarium Odnowy Wiary - SOW 2021
Seminarium Odnowy Wiary - SOW 2021

sow2021 sunflowers12 kwietnia 2021 r. rozpoczęło się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Jeżeli Kościół kojarzy Ci się z nudnym przyzwyczajeniem pozbawionym radości, miłości, głębi i poczucia sensu, jeżeli pragniesz osobistego spotkania z Bogiem oraz zakosztowania Jego bogactwa i rozmachu, zapraszamy Cię na cotygodniowe konferencje głoszone przez opiekuna wspólnoty "Płomień Pański" ks. Wojciecha Bujaka i spotkania w małych grupach dzielenia prowadzone online przez doświadczonych animatorów z naszej wspólnoty.

Bóg jest żywy, prawdziwy, dobry, bogaty w miłosierdzie i bardzo Mu na Tobie zależy. To nic, że już kiedyś próbowałeś dać Mu szansę, że już kiedyś Go spotkałeś, ale nie podjąłeś zaproszenia do bliskości z Nim. Znasz przypowieść o synu marnotrawnym? To jest tak naprawdę przypowieść o miłosiernym ojcu. Takiego właśnie mamy Boga - miłosiernego i bezgranicznie w Tobie zakochanego. Daj Mu szansę wejścia w Twoje życie. On Ci niczego nie zabierze, nie odbierze Ci wolności, nie zabroni Ci się śmiać, tańczyć, jeździć na wakacje, spotykać z przyjaciółmi, chodzić do kina... On to wszystko pobłogosławi i da Ci jeszcze więcej. Chce tylko być w Twoim życiu. Na co dzień.

Od 12 kwietnia do 7 czerwca co tydzień w poniedziałek spotykamy się na konferencji w kościele lub online oraz uczestniczymy online w spotkaniu grupy dzielenia. Animatorzy skontaktują się z każdym uczestnikiem, żeby ustalić optymalny termin spotkań małych grup. W ciągu tygodnia każdy pracuje z podręcznikiem formacyjnym, który otrzyma po pierwszym spotkaniu w kościele 12 kwietnia. W razie potrzeby dodatkowych informacji udziela lider wspólnoty "Płomień Pański" Katarzyna Kondrat pod numerem telefonu 516 652 001.

Spróbuj. Przed Tobą tylko osiem spotkań i ocean miłości.

Jeszcze można się zapisać - ostatnie wolne miejsca...

Zapisy przez formularz: TUTAJ

 
Kim jest Człowiek z Całunu
Film

 
Wrocławska taksówka. Odcinek 4 - Wspólnota
Wrocławska taksówka

Pasażer z dużą torbą i walizką czekał już przy wskazanym adresie na wrocławskim Ołbinie. Słońce i upał dokuczały coraz bardziej, niechętnie więc wysiadłem z chłodnego auta, żeby zapakować rzeczy klienta do bagażnika.

- Poproszę na Dworzec Główny - odezwał się za chwilę nieśmiało. - Jeśli można, to od strony Piłsudskiego.

Przytakując grzecznie na prośbę zauważyłem w lusterku, że około czterdziestoletni mężczyzna dość dziwnie mi się przygląda. Kilka razy otwierał usta jakby chciał coś powiedzieć, ale ostatecznie się powstrzymał.

- O! To można tędy jeździć? - zagadnął w końcu, gdy wjeżdżaliśmy od strony Placu Bema na Most Piaskowy - Nie wiedziałem, myślałem, że tylko tramwaje…

- No, nie do końca, proszę pana. To tylko przejazd dla taksówek, czyli w zasadzie komunikacja, taksówki, no i rowery - wyjaśniając kątem oka widziałem, że pasażer nadal mnie bacznie obserwuje. - Inni też często tędy skracają drogę, ale Straż Miejska lubi to miejsce i taki przejazd czasem drogo wychodzi.

Mężczyzna nagle się ożywił i przysunął się bliżej przedniego fotela, widać było, że był mocno skrępowany.

- Przepraszam za śmiałość, ale jak pan pakował bagaż zauważyłem napis na pana koszulce, ten na plecach - mówił bardzo cicho i nieśmiało. - Przepraszam bardzo, ale co to znaczy?

Zastanowiłem się. Co to ja tam mam dzisiaj na plecach, albo coś o kibicowaniu Śląskowi Wrocław, a może o klubie Kibica Ślęzy...?

- Co to znaczy Płomień Pański? - pasażer wybawił mnie z zaskoczenia i już konkretnie określił obiekt swojej ciekawości. - Płomień Pański to jakaś organizacja? Jakiś klub?

Więcej…
 
2021-09-25: Czuwanie w Częstochowie - zmiana terminu
Wydarzenia

Czuwanie na Jasnej Górze wstępnie zaplanowane jest na 2021-09-25.

Szczegóły zostaną podane niebawem.

 
RocketTheme Joomla Templates