Duchowe Zaplecze Euro 2012 PDF Drukuj Email
Sport i okolice
czwartek, 07 czerwca 2012 23:55

Wraz z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, Centrum Kultury im. Jana Pawła II oraz Wydział Duszpasterski Archidiecezji Wrocławskiej przygotował i przeprowadził wspólną inicjatywę „Duchowe Zaplecze Euro”. Obok wielu wydarzeń o charakterze religijnym i ewangelizacyjnym, odbyły się także akcje kulturalne i sportowe. Jedną z nich był Halowy Turniej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich, w którym zagrała drużyna Płomienia Pańskiego. 

Zacytujmy za organizatorami ogólne założenia akcji: 

Duchowe Zaplecze Euro - Wrocław 2012 to cykl działań o charakterze religijnym i ewangelizacyjnym, a także o charakterze kulturalnym i sportowym. Organizatorzy pragną wykorzystać klimat święta sportowego jakim jest EURO 2012, żeby przybliżać turystom, kibicom, mieszkańcom Wrocławia nauczanie Jana Pawła II, którego życie było świadectwem „życia w pełni”, było życiem z pasją w przyjaźni z Chrystusem. Pokazać, że choć sport może być pasją życia, sposobem dążenia do doskonałości poprzez rozwijanie talentu i ciężką pracę, to pełnia osobowości człowieka może ujawnić się poprzez przeżywanie życia z Bogiem.

Cele projektu Duchowe Zaplecze Euro 2012:

  • Modlitwa za mieszkańców Wrocławia, przybywających turystów, kibiców, piłkarzy – przyjedzie wielu ludzi reprezentujących różne kultury, o różnych mentalnościach. Mając na uwadze kryzys duchowy w Europie, chcemy zapewnić zaplecze modlitewne, ażeby wstawiać się za tymi ludźmi, żeby nie poddali się grzechom, wskazywać na Boga i promować wartości chrześcijańskie.
  • Zachęta do modlitwy, do życia duchowego – chcemy przypominać o duchowym aspekcie życia. Sport nie jest celem życia, ale tylko środkiem do rozwoju człowieka, najważniejsza jest modlitwa, dbanie o duszę.
  • Ewangelizacja miasta – wykorzystać klimat wydarzenia sportowego, żeby głosić ewangelię także mieszkańcom Wrocławia.
  • Promocja wiary i Kościoła – chcemy promować wspólnoty wrocławskie, pokazać się w mieście jako zorganizowane grupy, potrafiące współpracować, chcemy zaprosić wrocławian do wspólnej drogi, do rozwoju duchowego.

Maciej Prochowski

Zmieniony: czwartek, 12 lipca 2012 11:46
 
RocketTheme Joomla Templates