Wspomnienie Nastki PDF Drukuj Email
Wspominamy Zmarłych
środa, 10 marca 2010 23:08

W dniu 2010-03-09 zmarła Anastazja Pich - długoletni uczestnik naszej Wspólnoty.

Nastka chorowała od dłuższego czasu. Od dawna należała do Wspólnoty, uczestniczyła w spotkaniach modlitewnych, gdy zdrowie na to pozwalało, uczestniczyła w Seminarium Odnowy w Duchu Swiętym, przyjęła Pana Jezusa za swojego jedynego Pana i Zbawiciela. Przez kilka lat należała do małej grupy prowadzonej przez Anię.

Była zawsze serdeczna i życzliwa dla innych i z wzajemnością odbierała dużo życzliwości od róznych ludzi - sąsiadów, rodziny. Opiekowała się z wielkim poświęceniem i ofiarną cierpliwością chorym mężem i wtedy ta życzliwość i pomoc innych była jej bardzo potrzebna - odbierała ją z wielką wdzięcznością. Za każdy gest dobroci była bardzo wdzięczna.

Po śmierci męża stan jej zdrowia bardzo się pogorszył. Źle znosiła samotność, ale też rzadko była sama - ta życzliwość i serdeczność wielu osób towarzyszyła jej stale. 

Zawsze emanowała z Niej kobieca czułość - miała ogromne poczucie estetyki - była zadbana, uczesana, umalowana, uśmiechnięta, gdziekolwiek się Ją spotkało, w prozaicznych sytuacjach, w sklepie na zakupach - witała serdecznym uśmiechem każdego znajomego.

W czasach aktywności zawodowej pracowała jako wychowawczyni w Ośrodku dla Głuchoniemych - znała język migowy i potrafiła z ogromną troską zadbać o dzieci powierzone Jej opiece. Była bardzo ceniona w pracy, a także dbała o dzieci z Domu Dziecka, dwoje z nich przygotowała do I Komunii św. - w czasach, gdy obowiązywało świeckie wychowanie i trzeba było z wielką dyskrecją, po kryjomu uczyć je prawd wiary.

Była ceniona przez wszystkich za swoją serdeczność i życzliwość oraz pogodę ducha i wzajemnie - zawsze ją odbierała - do końca.

Niech odpoczywa w pokoju!

Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!

Irenka, Ania, Małgosia

Zmieniony: piątek, 24 stycznia 2014 21:35
 
RocketTheme Joomla Templates